آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل از طریق DNS Verification (روش جدید)

آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل از طریق DNS Verification (روش جدید)Reviewed by Farzad Jozaghi on Apr 6Rating: 5.0آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل از طریق DNS Verification (روش جدید)ثبت سایت در سرچ کنسول جدید گوگل از طریق DNS Verification (روش جدید) به همراه ساب دامین ها و www و https و http ، آموزش ثبت دامنه سایت در گوگل سرچ کنسول

برخلاف اکثر آپدیت‌هایی که گوگل میده و من ازشون راضی نیستم، به نظر من سرچ کنسول جدید خیلی کاربردی تر از قبلیه هست. هم پیچیدگی‌های قبلی حذف شده و هم دیتایی که میده خیلی تمیزه و قابل درک!

احتمالا با سرچ کنسول قدیم به این مشکل خورده بودید که لازم بود بسته به کنونیکال‌هایی که URL های سایتتون داشت باید آدرس مناسب رو به سرچ کنسول معرفی میکردید و مثلا اگر https://farzaad.com رو توی سرچ کنسول ثبت کرده بودید دیگه نمیتونستین URLهایی که به صورت https://farzaad.com بودن رو منیج کنین.

همین مشکل برای ساب دامین ها هم وجود داشت! وقتی ساب دامین https://farzaad.com رو ثبت میکردین کنترلی روی ساب دامین‌هایی مثل https://blog.farzaad.com یا https://www.farzaad.com نداشتین! سر همین قضایا باید برای هر ساب دامین یک پرارپرتی میساختین! مثل کاری که ما برای اوکس‌تیم کرده بودیم!

حالا اگر این وسط مشکلات کنونیکال لینک داشتین یا مشغول عوض کردن آدرس‌های قدیمی بودین ممکن بود مجبور بشین برای هر سایت یه پراپرتی https یه پراپرتی http و یه پراپرتی https://www و یه پراپرتی http://www ایجاد کنین. همینطور برای هر ساب دامین هم مجبور میشدین یه پراپرتی https و یه http تعریف کنین. و این شلم شومبایی که میشد حسابی کار تحلیل آمارهای ورودی سایتتون رو سخت میکرد. چون هرسری از پراپرتی‌ها ورودی خاص خودشونو داشتن و برای نتیجه گیری همرو باید با هم جمع میزدین 😐 خلاصه که حسابی کثافت کاری میشد…

ثبت سایت به صورت کامل (همراه با https , http , www و ساب دامین ها) در گوگل سرچ کنسول

با مجتمع کردن و ثبت کامل سایتتون با ساب دامین هاش در سرچ کنسول دیتاهای قبلیتون از بین نمیره. بلکه همه باهم  جمع و یک جا نمایش داده میشن! 🙂 منتها باید دسترسی به DNS های سایتتون داشته باشین. (در ادامه توضیح میدم که چطور DNSتون رو در کلودفلر (CloudFlare) و سی پنل (Cpanel) تنظیم کنین.)

برای استفاده از این قابلیت خفن که گوگل جدیدا در اختیارمون قرار داده فقط لازمه وارد سرچ کنسول سایتتون (برای ورود اینجا کلیک کنید) بشین و روی اسم سایتتون (بالا سمت چپ پنل سرچ کنسول) کلیک کنین و بعد دکمه Add Property رو بزنین.

اینجا ازتون میپرسه که میخواین سایتتون رو کامل منیج بکنین یا قصد دارین فقط یه URL خاص یا یک ساب دامین خاص رو منیج کنین…

افزودن پراپرتی کامل سایت به سرچ کنسول گوگل
در بخش سمت چپ آدرس سایتتون رو بدون www و http یا https بنویسین.

خب! اینجا باید آدرس سایتتون بدون هیچ https یا http یا سابدامین وارد کنین و دکمه Continue رو بزنین تا وارد مرحله بعد، یعنی وریفای کردن بشین.

وریفای کردن پراپرتی و افزوده شدن کامل سایت به سرچ کنسول
مرحله آخر وریفای کردن پراپرتی و افزوده شدن کامل سایت به سرچ کنسول گوگل

در این مرحله شما باید اون کدی که بالا نمایش میدرو کپی کنین. این پنجررو نبندین و بعد از تنظیم DNS که در ادامه توضیح میدم باید دکمه Verify رو بزنین تا کارتون تمو بشه.

با توجه به اینکه هاست شما از چه کنترل پنلی استفاده میکنه یا اینکه از سیستم کلودفلر استفاده میکنین یا نه باید در رکوردهای DNS هاستتون تغییرات ایجاد کنین. در ادامه آموزش تنظیم DNS در سی پنل و کلودفلر رو گزاشتم.

اگر هاست آماده یا هاست وردپرسی دارین اینو بدونین که همه هاست ها کنترل پنل دارن. پس اگر نمیدونین از چه کنترل پنلی استفاده میکنین میتونین توی اطلاعات هاستتون در سایت هاستینگتون ببینید یا اینکه تیکت بزنین و بپرسین. هاستای ایرانی 99% از سی پنل یا دایرکت ادمین استفاده میکنن.

تنظیم DNS در Cpanel | تنظیم DNS در CloudFlare

آموزش تنظیم DNS برای ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل از طریق DNS

تنظیم DNS در سی پنل (Cpanel) برای ثبت کردن پراپرتی در گوگل سرچ کنسول

اگر هاست سایتتون سی پنل داره باید طبق این مراحل عمل کنین:

 1. وارد Cpanel سایتتون بشید و در بخش Domains وارد Zone Editor بشید.
 2. در Zone Editor روت دامنه سایتتون رو پیدا کنین (مثلا farzaad.com) و روی دکمه Manage کلیک کنید.
 3. بر روی مثلث کوچیک کنار Add Record کلیک کنید و در لیست باز شده Add TXT Record رو انتخاب کنین.
 4. در بخش ZoneName آدرس دامنه رو وارد کنین (مثلا farzaad.com) و در بخش text اون کدی که از سرچ کنسول کپی کردین و بعد Add Record رو بزنین.
 5. حالا وارد صفحه سرچ کنسول بشید و روی دکمه وریفای کلیک کنید.
 6. بعد از اینکه پراپرتی وریفای شد میتونین رکوردی که ساختین رو پاک کنین.

ممکنه اعمال تغییر DNS تا 24ساعت طول بکشه. پس اگر همون لحظه وریفای نشد یکم صبر کنین.

تنظیم DNS در کلودفلر (CloudFlare) برای ثبت پراپرتی در گوگل سرچ کنسول

اگر سایتتون روی کلودفلر قرار داره باید این مراحل رو انجام بدین:

 1. وارد CloudFlare بشید و روی پراپرتی که قصد دارید سرچ کنسولش رو نصب کنین کلیک کنید.
 2. از تب‌های بالای صفحه وارد بخش DNS بشید.
 3. یک TXT رکورد با نام روت سایت (مثلا farzaad.com) بسازید و مقدارش رو اون کدی که از سرچ کنسول کپی کردین پیست کنین و Add Record رو بزنین.

  ساخت رکورد در کلودفلر برای وریفای گوگل سرچ کنسول
  ساخت TXT رکورد در کلودفلر برای وریفای کردن پراپرتی در سرچ کنسول
 4. حالا وارد صفحه سرچ کنسول بشید و روی دکمه وریفای کلیک کنید.
 5. بعد از اینکه پراپرتی وریفای شد میتونین رکوردی که ساختین رو پاک کنین.

ممکنه اعمال تغییر در DNS تا 24ساعت طول بکشه. پس اگر همون لحظه وریفای نشد یکم صبر کنین.

در انتها بعد از اینکه دکمه وریفای رو در سرچ کنسول زدید و همه چیز اوکی بود یک پنجره سبز رنگ نمایش داده میشه که بهتون میگه که پراپرتی به درستی اضافه شده به سایتتون.

اگر سوالی داشتین یا بنظرتون مشکلی بود اینجا مطرح کنین تا بقیه هم یاد بگیرن. منم سعی میکنم پاسخگو باشم 🙂

سوالات متداول
گوگل سرچ کنسول چیه؟ سرچ کنسول گوگل درواقع پنلی هست که میتونین باهاش وضعیت سایتتون توی صفحه نتایج گوگل رو مدیریت کنین.
سرچ کنسول چه قابلیت‌هایی به سایت من میده؟ اضافه کردن صفحات جدید سایت به گوگل ، معرفی تغییرات و حذف صفحات سایت به گوگل و...
فرق سرچ کنسول گوگل با وبمستر تولز چیه؟ جفتشون یکیه! وبمستر تولز اسم قدیمیش بود که عوض شد و به سرچ کنسول تغییر کرد.
چطوری باید سایت رو در گوگل سرچ کنسول ثبت کنم؟ دو روش وجود داره. از طریق DNS Verification و از طریق فایل. من توی این مطلب هر دو روش رو توضیح دادم.
چرا باید از طریق DNS سایتمون رو در سرچ کنسول ثبت کنیم؟ در روش DNS تمامی ساب دامین ها و www و http و https سایت در سرچ کنسول نمایش داده میشه.
چرا نباید از طریق DNS ، بلکه از طریق فایل سایتمون رو ثبت کنیم؟ در صورت ثبت با فایل اجازه فعالیت‌هایی مثل حذف صفحات از گوگل ، مشاهده پیام‌ها و... بهتون داده میشه.
پربازدید ترین مطالب بلاگ من
سفرنامه گرجستان و تفلیس در فابریکا
سفرنامه گرجستان، سفر زمینی به تفلیس و فابریکا

سفرنامه گرجستان، تجربیات من از سفر زمینی من به پایتخت گرجستان و اقامت در هاستل فابریکا

مراحل گرفتن پاسپورت دانشجویی
مراحل گرفتن پاسپورت برای مشمولان دانشجو و دانش‌آموز

در این مطلب به طور کامل توضیح دادم که چطور میتونین با اشتغال به تحصیل گذرنامه بگیرین

سفرنامه گرجستان و تفلیس در فابریکا
سفرنامه ارمنستان، خاطرات سفر به ایروان و تاتو

خاطرات من از سفر به همسایه شمالی بد اخلاقمون! خوشمزه‌ترین و بدمزه‌ترین مسافرت زندگیم

مراحل گرفتن پاسپورت دانشجویی
آموزش کامل ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل

در این مطلب یاد میدم که سایتتون رو در سرچ کنسول گوگل ثبت کنید و در نتایج گوگل دیده بشین

نظرات
 1. بسیار عالی بود ، توی هر وبسایتی که برای این موضوع وارد میشدم از این روش رد میشدن و بی خیال این موضوع شده بودن ولی شما خیلی واضح این روش رو توضیح دادید

 2. سلام
  ممنون بابت مقاله خوبتون
  میخواستم بدون با اینکار دیگه لازم نیست سایت رو به طرق مختلف مثل با http، با www، یا بدون اینا ثبت کرد؟
  من سایتمو به این شکلی که عرض کردم ثبت کردم یعنی بدون www، با www و … آیا نیاز هست اینارو پاک کنم و به طریقی که در مقاله گفتین عمل کنم؟

 3. سلام من قبلا از حالت (domain ) سایت رو ثبت کردم به تازگی تغییر سرور داشتیم که ای پی هم قاعدتا عوض میشه سوالم اینجا است من دوباره باید ثبت را در گوگل وب مستر ثبت کنم چون تغییر سرور داشتیم و از اول باید همه این مراحل را برم ؟

  • سلام. اگر به شیوه DNS عمل کنید نه. فقط باید farzaad.com رو ثبت کنید. اما در صورت ثبت با فایل باید جداگانه ثبت بشن. علاوه بر اون http و https و www هم تنظیم کنین.

 4. سلام و خسته نباشین.
  ممنون از اطلاعات بسیار مفیدتون.
  من چند وقت پیش طبق اطلاعات شما dns رو در سی پنل تنظیم کردم و از کنسول استفاده کردم. ولی الان چون فرد دیگری هم دسترسی دارد میخوام که حذفش کنم و فقط خودم دسترسی داشته باشم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • شخص دیگه چطور دسترسی داره؟ اگر دسترسی رو خودتون بهش دادید میتونین خودتون حذفش کنین. اگر هم با فایل دسترسی برای خودش ایجاد کرده میتونید فایل رو حذف کنید.

 5. سلام
  ممنون از مطلب بسیار مفیدی که منتشر کردید.
  ممکن است راهنمایی بفرمائید در سولید سی پنل چگونه میشود این کار را انجام داد؟
  ممنون

  • خواهش میکنم.
   حقیقتش با SolidCP کار نکردم. اما توی همه کنترل پنل‌ها، بخشی با نامی شبیه به اینا Zones , DNS Zones, Zone Editor یا DNS Management وجود داره. باید از اونجا تنظیمش کنید.

 6. سلام.
  بنده از طریق domain سایتم رو وریفای کردم و رو دامینم اصلیم وردپرس رو دارم و در ساب فولدری که توpublic html ساختم انجمنم رو ریختم. حالا سوالم اینکه که چجوری تو سرچ کنسول به گوگل بگم که اون ساب فولدر رو ایندکس کنه. من خودم از طریق url inspection آدرس اون ساب فولدر رو وارد کردم نوشت که url in not on google ور در پایین اون باکس عبارت request indexing رو زدم و نوشت که درخواست شما ارسال شد ولی الان چند روزی ازش میگذره بازم مینویسه is not on google

 7. ممنون از آموزش خوبتون خیلی واضح و ساده گفتین مباحث مربوط به ” ثبت سایت در سرچ کنسول” رو 🙂
  فقط چندتا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین:
  این که گفتین اگه از طریق فایل ثبت کنیم اجازه فعالیت‌هایی مثل حذف صفحات از گوگل ، مشاهده پیام‌ها و… بهمون داده میشه, یعنی اگه از طریق DNS ثبت کنیم دیگه نمیتونیم صفحاتی رو حذف کنیم؟ منظور از مشاهده پیام ها چه پیام هایی هست؟
  و سوال دیگه اینکه وقتی از طریق DNS ثبت کردیم و میخوایم مثلا سایت مون به شکل https://example.com باشه باید بیایم سه حالته دامنه دیگه رو ریدایرکت کنیم روی این دامنه؟از طریق پنل هاست باید این کار رو انجام بدیم یا سرچ کنسول یا چی؟:/

  • خوشحالم که براتون مفید بوده:)
   درباره سوال اولتون، توی مطلبی که به اسم “آموزش کامل تمام قابلیت های سرچ کنسول” نوشتم توضیح دادم که قابلیت حذف صفحات و مشاهده پیام‌ها چی هستن. یکسری از قابلیت‌هایی هستن که در سرچ کنسول قدیم وجود داشتن و توی سرچ کنسول جدید بعد یکسال به نام Legacy Tools اضافه شدن. چون در نسخه قبلی DNS Verification وجود نداشت این ابزار هم که قدیمی هستن دیگه کار نمیکنن.
   درباره سوال دوم، درصورتی که از طریق DNS دامنه رو ثبت کنید تمامی حالت‌ها (https,http,www) توی آمار‌ها بدون نیاز به انجام هیچ کاری نشون داده میشه. اما برای اینکه ساختار سایتتون استاندارد باشه باید همه URL ها ریدایرکت بشن به یک استاندارد خاص و این ربطی به سرچ کنسول نداره. یک استاندارد برای سایت هست.

 8. من یه وبلاگ وردپرسی با پسوند ir دارم که حدود ۶ ساله با پروتکل http کار می‌کنه. حالا روش https فعال کردم. ۲ تا سوال دارم:
  ۱. توی سرچ کنسول جایی مثل گوگل آنالیتیکس نداره که http رو به https تغییر بدم. چکار باید بکنم؟
  ۲. اگه این تغییر رو حالا فرضاً انجام دادم، آمارهای قبلی با آمارهای از امروز به بعد رو می‌تونم یک‌جا داشته باشم؟ منظورم از یک‌جا اینه که مثلاً ۲ ماه دیگه بتونم آمار کلیک‌های ۲ سال گذشته رو سرجمع ببینم.

  • حداکثر تا 16 ماه رو گوگل در سرچ کنسول ذخیره میکنه و بعد از اون اطلاعات قبلی پاک میشن. به طور کلی نمیشه دیتای 2 سال پیشو دید. برای اینکه به اون دیتا دسترسی داشته باشید میتونین با همین روش سایتتونو ثبت کنید تا دیتاهای http و https مشترکا باهم نشون داده بشن. همینطور میتونین یه پراپرتی جدا برای https مثل قبلا بسازید. لگر میخواید صفحات http به https منتقل بشن باید ریدایرکت پرمننت با وایلد کارد انجام بدین و نقشه سایتتونو آپدیت کنین و لینک‌های کنونیکال صفحاتتون رو https کنین

 9. اقا دمت جیز کاملا روان و شیوا توضیحات “اضافه کردن سایت در سرچ کنسول از طریق dns” رو دادید و چالش بنده رو حل کردید.
  امیدوارم منم با این نظر بتونم یه کوچولو به سئو تون کمک کنم 🙂

 10. سلام و عرض ادب
  قبلا گفته میشد که باید همه حالت های یک دامنه ثبت بشه و بعد از سایت ستینگ سرچ کنسول قدیمی به گوگل بگیم که کدوم آدرس اصلی هست، الان در سرچ کنسول جدید این امکان حذف شده و با ثبت چندین دامنه دیگه نمیتونیم انتخاب کنیم کدوم دامنه اصلی هست و محتوای تکراری پیش میاد، دو تا سوال:
  1. الان چجوری باید مشخص کنیم به گوگل که کدوم دامنه اصلی هست؟
  2. عملیات سرچ کنسول مثل ثبت نقشه سایت و …. رو باید فقط روی یک دامنه انجام بدیم؟
  با سپاس

  • سوال خوبیه.
   در سرچ کنسول جدید Canonical Links و استتوس کد Redirect مشخص کننده آدرس اصلی صفحست.
   مثلا شما اگر سایتتون قراره بدون www و با https باشه باید یک تگ لینک با Rel=”Canonical” داشته باشید که آدرس سایتتون به همون طریق (https://example.com) مورد نظرتون توش ذکر شده باشه.
   بقیه آدرس‌ها مثل www یا نسخه http باید با Permanent Redirect بشن به صفحات مشابه آدرس خودشون (استفاده از WildCard) و تمام لینکهای سایت مپ هم باید حالتی باشه که میخواید در گوگل ایندکس بشه.

 11. سلام وقت بخیر
  دوست عزیز من در قسمت اول
  در URLprefix دامنه ام را نوشتم و مراحل را ادامه دادم آیا مشکلی پیش خواهد آمد

  و اینکه سایت من یه اسلش اضافه داره از چی میتونه باشه
  مثلا این شکلی است /https://farzaad.com

 12. سلام من یه سایت طراحی کردم تقریبا دو روز پیش روی این دومین : csarticle.com ولی وقتی عنواینو مثلا به این صورت سرچ میکنم :<> تو هیج یک از صفحات سرچ گوگل پیدا نمیشه
  آیا زمان میبره که گوگل صفحاات رو recognize کنه یا نه ؟
  ممنون میشم معلوماتی در این زمینه برای من داشته باشید

 13. درود
  چرا اصلا باید سایت رو توی وبمستر ثبت کرد؟
  اگه ثبت نکنیم ایندکس نمیشه و توی سرچ گوگل نمیاد؟

  • ثبت توی سرچ کنسول اجباری نیست و تاثیر مستقیمی توی ایندکس شدن یا نشدن سایتتون توی گوگل نداره. بحث اصلی اینه که از طریق سرچ کنسول میتونین ورودی‌های سایتتون از گوگل رو ببینین و صفحات جدید رو به گوگل معرفی کنید و اگر مشکلی وجود داره برطرفش کنید.

 14. سلام دوباره و تشکر بابت پاسخ سریعتون
  مشکل از همون تبدیل سایت به https بود ؛بلافاصله وقتی https رو غیرفعال کردم و سایت رو به حالت http قبلی برگردوندم درست شد!
  ظاهرا باگ خود گوگل هستش
  حالا چن روز بعد دوباره سعی می کنم دوباره https رو فعال و مجدد تست بگیرم
  بازم ممنون بابت کمکتون

 15. سلام و تشکر بابت آموزش فوق العادتون
  واقعا به کارم اومد و مشکلم رو حل کرد.
  فقط الان یه مشکلی دارم که از https://search.google.com/test/mobile-friendly وقتی سایت رو چک می کنم خطای
  Page cannot be reached
  This could be because the page is unavailable or blocked by robots.txt
  رو میده با اینکه فایل روبات کاملا درسته حتی حذف کردن فایل ربات هم مشکل رو حل نمیکنه
  اینو بگم که تا الان سایت رو http بود و جدیدا به https منتقل شده آیا مشکل به خاطر اینه و به نظرتون چیکار باید بکنم
  بازم ممنون که کمک می کنید

  • این مشکل من چندبار بهش خوردم. نمیدونم بخاطر چیه! مثل یه جور Cache میمونه که گوگل همش فکر میکنه Robots مشکل داره. دو سه روز اصلا درخواست فچ ندین بعد از اون درخاست بدین درست میشه معمولا (اگر مطمئن هستین که متا تگ و robots و htaccess و همچنین افزونه ضد Ddos مشکلی نداره. )

 16. سلام.

  ممکنه سوالم ربطی به این پست نداشته باشه اما ممنون میشم پاسخ بدید.
  من یه دامنه تازه خریدم تا قالب سایتم رو روش قرار دادم گوگل کش کرده دامنه اصلی رو.
  1.چطور میتونم فقط اون دامنه ای که کش شده از کش گوگل در بیارم, و مطالب بروز شده روکش کنم بجاش.
  2. امکان داره بعد از در آوردن از کش گوگل مطالب جدید دوباره کش بشه؟
  3 چه مدت زمان میبره که دامنه مجدد وارد کش گوگل بشه.

  • منظورتون از کش شدن ایندکس شدنه یا کش شدن؟
   اگر منظورتون ایندکس شدنه:
   برای صفحاتی که تغییر کردن باید آدرسشونو تو گوگل سرچ کنسول بزنین و Request indexing بدین.
   برای صفحاتی هم که پاک شدن از سرچ کنسول بخش Legacy Tools میتونین Remove URL کنین تا از گوگل حذف بشن.
   اگر سایتتون کش شده و دکمه View Cached Page نمایش داده میشه بعد از اینکه درخواست ریموو یا ایندکس جدید رو بدید، کش قدیمی پاک میشه 🙂

 17. سلام
  ممنون از آموزش خوبتون
  من فراموش کرده بودم که یکی از سایت هام رو در کلودفلر ثبت کردم، سی پنل رو شخم زدم باز سایت تایید نشد بعد از خوندن این آموزش یادم اومد که این سایتم در کلودفلر ثبت شده و از اونجا اقدام کردم و مشکل حل شد

  در جواب کاممن بالایی (معین)
  این که گفتید برای شما فقط سه حالت A (address)، CNAME و MX وجود داره
  به صورت پیشفرض سه نوع اول هست اما اگه روی دکمه تنظیمات (ایکن چرخ دنده) کلیک کنید همه موارد مربوط به dns رو میاره

 18. سلام. وقتتون بخیر و ممنون بابت توضیحات خوبتون

  بنده قبلا سایتمون رو به صورت http://www.dentico.ir در گوگل کنسول وریفای کردم با همون روش بالا که فرمودید. از طرفی آدرس سایت ما وقتی باز میشه بصورت dentico.ir باز میشه.
  خوب الان من وقتی url های مختلف سایت رو بررسی می کنم در گوگل کنسول براشون ایندکسی انجام نشده. الان باید پروپرتی dentico.ir رو مجزا تعریف کنم؟ اینطور که از فرمایشات شما متوجه شدم الان باید خود گوگل کونسول به هر دو صورت ایندکس کنه ولی نمیکنه!!!

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام. اگر به DNS رکورد های هاستتون دسترسی دارید یک پراپرتی دامین پروفایل بسازین (مثل روشی که بالا گفتم) همه آدرسارو پوشش میده. در غیر این صورت، بله باید پراپرتی بسازین برای dentico.ir

 19. سلام.
  برای ساب دایرکتوری ها باید به چه صورت انجام بشه؟ دامین اصلی رو از قبل ثبت کردم فقط میخوام ساب دایرکتوری ثبت کنم
  ممنون

  • میتونین اون فایلی که گوگل میده رو بزارین توی دیرکتوری مورد نظر و آدرسش رو بزارید توی یک پراپرتی جدید تو سرچ کنسول. ازون به بعد فقط اطلاعات اون دیرکتوری توی اون پراپرتی نشون داده میشه.

 20. وقت بخیر، من یک پراپرتی با یک اکانت گوگل وریفای کرده بودم.
  از اون اکانت حذف کردم و الان میخوام با اکانت جدید پراپرتی جدید اد کنم. در سی پنل هم TXT اضافه کردم اما وریفای نمیشه. آیا نیازه TXT قبلی رو حذف کنم؟ از تو zone mange پاک کردم اما بازم مشکلم حل نشد

  • ببینین TXT رکوردی که هست باید بالاترین اولویت رو داشته باشه. یعنی باید توی لیست TXT Records بالاترین رکورد همینی باشه که مال گوگله در غیر این صورت وریفای نمیکنه!

 21. سلام برای ثبت سایت وردپرس در وب مستر توضیح میدین. هر وقت که وارد صفحه اول سایت وب مستر میشم و دکمه sign in ویا دکمه سبز رنگ سرچ کنسول میزنم و قسمت دامین سایتمو ثبت میکنم و کانکت میشم ولی نمی دونم گزینه دو که کپی داره رو کجا کپی باید بکنم چون هاست سایت های ورد پرس گزینه Zone Editor ویا CloudFlare نداره

  • سلام. کلود فلر که به صورت جداگانه اضافه میشه به هاست و پیشفرض روی هیچ هاستی نیست. اما Zone Editor تقریبا توی همه هاستا هست. هاست های وردپرس یا تحت Cpanel هستن یا Direct Admin که جفتشون این قابلیتو دارن. توی دایرکت ادمین اسمش DNS Zones هستش. توی ایمیلی که هاستینگ بهتون داده مشخصات ورود رو بهتون گفته.

 22. فرزاد عزیز چقدر عالی توضیح دادی مرسی واقعا
  امیدوارم در تمام مراحل زندگی و کاری، موفق و پیروز و سربلند باشی.

 23. سلام.
  خیلی ممنون و متشکر. راهنمایی عالی و بروزی بود.
  هرچند برای من، توی سی پنل، رکورد از نوع txt وجود نداره. و فقط سه حالت A (address)، CNAME و MX وجود داره.
  .
  وقت بخیر

  • مثل اینکه یک سری از هاستینگ ها دسترسی کاربرا به تنظیمات DNS هاستارو محدود کردن. اگر همچین دسترسی بهت داده نشده باید تیکت بزنی تا برات رکوردشو بسازن.

 24. دوست عزیز بهتر نبود که از راه دوم که دقیقا مطابق با حالت نسخه قبلی سرچ کنسول هست این راه برید؟
  تغییر دادن DNS های دامنه هم برای افراد مبتدی و تازه کار گیج کننده و سخت هست و همچنین اگر اشتباهی رخ بده از هاست جدا میشه.
  همون راه دوم داره میگه خیلی ساده میتونید فایل و بگیرید و آپلودش کنید و تمام
  در هر صورت مرسی از اینکه به صورت رایگان ترویج دانش میکنید و من هم به عنوان شخصی که فقط و فقط سابقه خیلی طولانی در این کارها دارم، نظرمو گفتم.
  موفق باشید

  • مرسی از لطفتون. موضوع اینه برای اینکه دامنه به صورت کامل به همراه ساب دامین‌ها به سرچ کنسول اضافه بشه تنها راهش استفاده از راهکار DNS هست! از طریق فایل باید تمامی ساب دامین ها دونه دونه اضافه بشن و هرکدوم پراپرتی جداگانه حساب میشن. درصورتی که از راهکار DNS استفاده کنین ورودی‌های سابدامین‌ها هم توی پراپرتی مجتمع محاسبه میشه!

خوشحال میشم نظرتونو بنویسین :))